Specjalne soczewki na astygmatyzm

Specjalne soczewki na astygmatyzm
Lensabl z Unsplash

Układ optyczny cechuje się bardzo dużą złożonością i skomplikowaną budową, w której zachodzi wiele procesów zapewniających prawidłowe widzenie. W razie jakiegokolwiek odchylenia od któregokolwiek procesu, może dojść do powstania wady, m.in. powodującej załamywanie się równoległych promieni światła w dwóch odmiennych płaszczyznach w pionie i poziomie w oku. Skutkiem takiej dysfunkcji jest zmniejszenie ogniskowości obrazu na siatkówce, a to z kolei powoduje nieostry i niewyraźny obraz.

Tą chorobą, która wywołuje również wiele skutków ubocznych w postaci bólów głowy i szybkiego przemęczenia wzroku jest astygmatyzm. W przypadku wykrycia tejże wady wzroku konieczna jest wizyta u okulisty, by zalecić właściwą i indywidualnie dobraną korektę wzroku. Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na toryczne soczewki kontaktowe, ponieważ zapewniają bardzo wysoki komfort użytkowania przez cały dzień, chronią oczy przed nadmiernym wysuszeniem w pomieszczeniach klimatyzowanych i ogrzewanych, a także zabezpieczają wzrok przed promieniowaniem słonecznym. Polecamy:

https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety

Bardzo dużą popularnością cieszą się soczewki firmy Acuvue, szczególnie jednodniowe  1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM oraz dwutygodniowe  ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM. Zostały one stworzone z myślą o nawet najbardziej wymagających oczach, by mogły służyć przez wiele lat każdego dnia. Innowacyjnie skomponowana technologicznie struktura każdej soczewki powoduje, że są one niezwykle wytrzymałe, jak i gwarantują proste i szybkie zdejmowanie oraz zakładanie. Są świetnym i bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku osób, które uprawiają sport, jak i alergików, u których zwykłe soczewki mogą powodować pewien dyskomfort oczu. Wybór opcji jednodniowej lub dwutygodniowej to bardzo elastyczny wybór, którego dotychczas astygmatycy nie mogli doczekać. Profesjonalne soczewki na astygmatyzm wykreowano zgodnie z myślą ekspertów, którzy w omawianych szkłach kontaktowych zastosowali Projekt Przyspieszonej Stabilizacji.

Ów rozwiązanie zapewnia stabilny oraz wyraźny obraz bez względu na podejmowane ruchy głowy oraz oczu, a także stopień zaawansowania fizycznej aktywności. Co więcej, wykorzystuje siłę każdego mrugnięcia, by soczewka pozostała na swoim miejscu i nie przemieszczała się. Taki system zabezpiecza oczy, poprawia widoczność, jak i działa profilaktycznie przed nadmiernym przemęczeniem oczu oraz dalszym pogłębieniem wady. Wzrok jest bardzo cennym zmysłem, którego utrata, a już nawet niewielkie uszkodzenie bardzo utrudnia, wręcz obezwładnia człowieka i komplikuje codzienne funkcjonowanie. Prawidłowa dbałość o oczy jest więc kluczową sprawą, która powinna stanowić codzienny element troski o swoje zdrowie.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: