Alternatywa dla szczotkowania

Alternatywa dla szczotkowania
Superkitina z Unsplash

Ból lub dyskomfort podczas picia gorących, lub zimnych napojów to pierwsza oznaka kłopotu, jakim jest nadwrażliwość zębów. Specjaliści definiują tę dolegliwość, jako odsłonięcie mikroskopijnych kanalików zębowych spowodowane cofaniem się dziąseł lub problemem z ubytkami w szkliwie. W efekcie takich procesów wspomniane kanaliki są słabiej chronione i mogą być stymulowane przez pewne bodźce wywołujące nieprzyjemne uczucie.

W takim przypadku nie tylko ciepłe i zimne napoje mogą być niepożądane. Bardzo często zdarza się, że mycie zębów za pomocą szczoteczki (szczególnie tej z twardym włosiem) może stać się równie bolesne. Co w takim przypadku? Przecież o higienę jamy ustnej trzeba jakoś dbać. Na całe szczęście alternatywą jest płyn do płukania jamy ustnej.

Wybierając płyny do płukania, zyskujesz nie tylko w przypadku problemów z nadwrażliwością. To także szereg zalet, których osiągnięcie za pomocą zwykłego szczotkowania mogłoby być trudne lub niemożliwe. Płyny do płukania jamy ustnej to miks skoncentrowanych środków posiadających działanie antybakteryjne, anty próchnicze, wybielające, czyszczące, odświeżające itp. Wybierając taką alternatywę, zyskujesz bielsze zęby, ponieważ specjalne czynniki wpływają na zewnętrzną część zębiny, ale także wszystkie właściwości zdrowotne związane z dziąsłami i tym, co wewnątrz. Kolejnym atrybutem jest świeży oddech. Każdy, kto chociaż raz korzystał z płynu do płukania jamy ustnej, wie, że uczucie świeżości utrzymuje się dłużej niż w przypadku mycia zębów za pomocą pasty i szczoteczki.

Tego typu rozwiązanie przeznaczone jest dla osób z nadwrażliwością zębów, ale z powodzeniem może być wykorzystywane do higieny jamy ustnej przez wszystkich innych.

Skorzystaj z dobrej metody ochrony zębów, dobierz odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej na https://www.listerine.pl/products

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: