Bezpieczna higiena maluchów

Bezpieczna higiena maluchów
fe ngo z Unsplash

Błędnym przekonaniem jest to, że higiena noworodka wymaga stosowania niezliczonej ilości balsamów, oliwek i kremów. Paradoksalnie mogą one zaszkodzić jego skórze. Szczególnie ważne jest natomiast to, że jeżeli decydujemy się już na jakiś zestaw kosmetyków, powinien on być starannie wyselekcjonowany i zawierać tylko te najlepsze, a co za tym idzie najbezpieczniejsze preparaty.

Niedojrzała i niezwykle delikatna skóra dziecka zdecydowanie nie jest przygotowana na dużą ilość chemikaliów zawartą w większości popularnych preparatów do higieny ciała. Wszystkie balsamy, mydła, maści szampony, oliwki i odżywki powinny zostać zastąpione kilkoma skutecznymi preparatami, a podczas ich wybierania trzeba zwrócić szczególną uwagę na parę kluczowych kwestii. Po pierwsze muszą być one dobrane do wieku malucha. Na tym etapie skóra ulega szybkim zmianom, dlatego warto przeczytać na etykiecie bądź opakowaniu o zakresie wiekowym, dla jakiego dedykowany jest preparat. Kolejny aspekt to hipoalergiczność. Kosmetyki dla niemowląt muszą być nieuczulające i nie jest to zależne od tego, czy dziecko posiada alergie, czy nie. Takie kosmetyki idealnie sprawdzą się także w przypadku dzieci nieobciążonych uczuleniami, zatem warto zwrócić uwagę na notkę o hipoalergiczności. Trzecia ważna rzecz, która powinny posiadać kosmetyki dla niemowląt to atesty np. od Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny czy Instytutu Matki i Dziecka.

Jeżeli naprawdę kochamy nasze maluchy, to pamiętajmy, że wybierając kosmetyki dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na tych kilka kwestii i wybrać tylko produkty najlepiej przystosowane do ich skóry i organizmu.

http://www.johnsonsbaby.com.pl/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: